בין לקוחותינו
 
מתחם הבורסה ברמת-גן
 
מתחם גן-העיר בתל אביב
 
מגדל רסקו בתל אביב
 
קניון באר-שבע
 
קניון נתניה
 
מתחם מגורים "עפולה הצעירה"
 
משרדי מגדלי פז בתל אביב
 
משרדי הממשלה בירושלים
 
משטרת סלמה
 
מתחם איכילוב
 
מלון "הנסיכה" אילת
 
מגדל אלקו רח' יגאל אלון ת"א
שם פרטי*
שם חברה
אימייל*
טלפון
  איתור נזילות מים במבנה

נזילות מים לצערנו הם תופעה נפוצה במבנים פרטיים וציבוריים אשר גורמות לעוגמת נפש גדולה במגוון היבטים. אם נתקלתם בנזילה חשוב מאוד לפעול מהר על מנת למנוע את התפשטותה ובכך לצמצם את היקף הנזק שעלול להיווצר.

בשלב הראשוני יש לפנות לקבלת שירותיה של חברה לאיתור נזילות מים, אשר תגיע למקום הנזילה, תאתר אותה ותפעל מהר ככל הניתן לטפל בבעיה. עם טכנולוגיה מתקדמת כגון מצלמה תרמית, ניתן יהיה לבצע תיקון ממוקד ומהיר מבלי להרוס את כל המבנה. בשביל שתבינו את חשיבות איתור הנזילה ותפעול האירוע באופן מהיר החלטנו לרשום לכם מספר היבטים שעלולים להפגע במהלך נזילת מים.

הסיכונים הבריאותיים: נזילות מים לרוב מתחילות מתחת לריצוף והן עולות לאט לאט למעלה הקירות במבנה. בשלב זה ניתן להבחין בקירות עם כתמי מים, שעתידים להפוך לעובש. עובש זה מסוכן לבריאות - במיוחד לאנשים הסובלים מבעיות אלרגיות ואסטמה ולכן הטיפול חייב להיות מהיר על מנת למנוע פגיעה בבריאות האנשים הנמצאים במבנה.

סיכונים ברמת המבנה: המים מחלחלים בתוך הבטון, הבטון מכיל בתוכו את הברזל הקונסטורקטיבי, זה שאחרי על חוזק המבנה. ברזל זה עלול להחליד ואף להפוך לחומר אבקתי, דבר שמשפיע על חוזק המבנה לטווח הארוך. בנוסף, מים עומדים שנמצאים בסביבת המבנה או מתחתיו עלולים לגרום לתזוזה של הקרקע.

סיכונים ברמת התשתיות: כמו שציינו, לרוב - נזילות מים נמצאות מתחת לריצוף - שם גם נמצא את כל תשתיות המבנה, לדוגמה חשמל, תקשורת, צינורות מים וכו. על מנת למנוע פגיעה בתשתיות אלו נצטרך לזהות את הנזילה מהר ככל האפשר ולטפל בה אחרת נמצא את עצמנו בבעיות גדולות יותר ברמת התשתיות שיעלו לנו כסף רב.

סיכונים אסתטיים: אמנם זו הבעיה עם ההשכלות הנמוכות ביותר ביחס לסיכונים האחרים שציינו למעלה אך ראינו לנכון לציין גם אותם. ברמת האסתטיקה ניתן למנות מים עומדים שעלולים להפוך לעובש על קירות במנה והתפררות הקירות ברמה הנראית לעין, סימני אבנית על ריצוף הבית וכו.

איך ניתן לזהות שיש לנו נזילת מים במבנה? פשוט מאוד:

א. נראות לעין - מים עומדים על הרצפה וקירות רטובים הם חלק מהסימנים הנראים לעין. עירנות במקרה זה עלולה לסייע לכם לאתר את הבעיה ולהבין שיש לכם נזילת מים.
ב. חשבון מים התייקר - אם חשבון המים שלכם התייקר ללא כל סיבה, זה עלול להעיד על נזילת מים.

איך לוודא שאכן מדובר נזילה?

אם אתם חושדים שאכן מדובר בנזילת מים, מומלץ מאוד לקרוא לחברת איתור נזילות כבר בשלב הראשוני, אך עד אז תוכלו לסגור את ברז המים הראשי של המבנה ולבדוק אם שעון המים ממשיך לעבוד. במידה וכן מומלץ להשאיר את ברז המים סגור עד הגעתו של מאתר הנזילות. ניתן לפתוח את ברז המים רק בעת הצורך ולסגור עד הגעתו של מאתר הנזילות. גם לאחר סיום הטיפול, מומלץ להזמין את מאתר הנזילות לבדיקה שגרתית אחת לשנה על מנת לוודא שהכל תקין ושאין נזילות מים נוספות שעלינו להתייחס אליהם.