בין לקוחותינו
 
מתחם הבורסה ברמת-גן
 
מתחם גן-העיר בתל אביב
 
מגדל רסקו בתל אביב
 
קניון באר-שבע
 
קניון נתניה
 
מתחם מגורים "עפולה הצעירה"
 
משרדי מגדלי פז בתל אביב
 
משרדי הממשלה בירושלים
 
משטרת סלמה
 
מתחם איכילוב
 
מלון "הנסיכה" אילת
 
מגדל אלקו רח' יגאל אלון ת"א
שם פרטי*
שם חברה
אימייל*
טלפון
  שימוש בחשמל סולארי בתעשייה

המפעלים הם בין צרכני האנרגיה הגדולים בעולם, עוד מאז ימי המהפכה התעשייתית. כתוצאה מעלויות האנרגיה הגדולות הנלוות היום לתהליכי הייצור, מנכ״לים רבים זיהו את החשמל הסולארי כדרך המושלמת להפחתת עלויות התפעול.

מדוע השימוש בחשמל סולארי בתעשייה הוא אידיאלי לפעילות מסחרית?

חלק גדול מההתרגשות הסובבת את האנרגיה הסולארית במאה ה-21 נובע מהירידה במחירים של אנרגיה זו ברחבי העולם. בסוף שנת 2016, הפכך כוח השמש למקור האנרגיה הזול ביותר בעולם, כשהוא עולה על כוח הרוח או הגז הטבעי.

יחד עם זאת, חלק גדול מהספקנות שעדיין קיימת היום ביחס לאנרגיית השמש, טמונה בשאלה: מה עושים עם אספקת החשמל בלילה או במזג אוויר גרוע, כאשר השמש לא מאירה?

בעוד שיש פתרונות חדשים לאחסון אנרגיה, שנוצרו כדי לתקן בעיה זו, בעלי בתים רבים עדיין מעדיפים לסמוך על רשת החשמל, לפחות בחלק משעות היממה.

מפעלים עובדים במהלך היום

כשמדובר ביישומים מסחריים, כמו מפעלי ייצור או משרדים ארגוניים, היופי של כוח השמש, נובע מכך שרוב השימוש באנרגיה מתרחש במהלך היום. מפעלים מסחריים גדולים יכולים ליהנות מאנרגיה סולארית מבלי שיזדקקו לפתרונות אחסון כדי לכסות את השימוש באנרגיה גם בשעות הלילה.

בשעות היום, שהן שעות השיא מבחינת השימוש באנרגיה במפעל, המערכת הסולארית תפעל במלוא כוחה. בלילה, כשהשמש רדומה, המתקן בלאו הכי דורש מעט מאוד אנרגיה.

יתר על כן, מבחינת החיסכון לטווח הארוך, מערכות סולאריות מסחריות גדולות הן עסקה טובה יותר, בגלל החיסכון שמספקת האנרגיה הסולארית.

העלות לוואט שהצרכן משלם עבור מערכת סולארית תקטן ככול שהמערכת תהיה גדולה יותר. מתקנים סולאריים מסחריים ושימושיים, אחראים במידה רבה על הכתרת השמש כמשאב האנרגיה הזול ביותר בעולם.

עבור מתקני ייצור גדולים יותר, מתקן סולארי מסחרי יוצע במחיר שווה לכול נפש, מה שמבטיח חיסכון מדהים בשנים הקרובות.

גגות המפעל – מדוע הם ממתיקים את העסקה?

די ברור שיש היגיון בשימוש בפאנלים סולאריים במפעלים, אבל הם עשויים להיות שימושיים ביותר גם לרוב בנייני המסחר הגדולים, בגלל האפשרות להתקין את הפאנלים על גגות מבנים אלה. מפעלים ידועים כבניינים עם משטחים נרחבים של גגות שטוחים. שטח אדיר זה מציע אתר התקנה אידיאלי לפאנלים סולאריים.

הגבלות המאפיינות מבנים קטנים

פריסת הגג, המאפיינת את המבנים הקטנים יותר, עלולה אולי לגרום לבעיות להתקנת מערכת חשמל סולארי, כי גגות משופעים באופן קיצוני או חלונות בתקרה (skylights), מגבילים את האזור שבו  ניתן להתקין פאנלים סולאריים. בנוסף, באופן אידיאלי יש להתקין פאנלים סולאריים הפונים לכיוון דרום, כדי למקסם את חשיפת הפאנלים לאור השמש. חשיפה שלא תמיד אפשרית כאשר מדובר בגגות משופעים קטנים יותר.

לבסוף, שטח נרחב ושטוח שמאפיין את גגות בנייני המפעלים, מפחית את הבעיות שעלולות לגרום הצללות העצים, ואין ספק שגגות המפעלים מאפשרים להתקין מערכת סולארית בקלות ובמהירות רבה.