בין לקוחותינו
 
מתחם הבורסה ברמת-גן
 
מתחם גן-העיר בתל אביב
 
מגדל רסקו בתל אביב
 
קניון באר-שבע
 
קניון נתניה
 
מתחם מגורים "עפולה הצעירה"
 
משרדי מגדלי פז בתל אביב
 
משרדי הממשלה בירושלים
 
משטרת סלמה
 
מתחם איכילוב
 
מלון "הנסיכה" אילת
 
מגדל אלקו רח' יגאל אלון ת"א
שם פרטי*
שם חברה
אימייל*
טלפון
  השוואה בין בניה יבשה ויציקה רטובה

 

ענף הבניה בתנופה כבר עשרים שנה.


בעשרים השנים האחרונות הפך ענף הבניה בישראל מענף יחסית קטן לתעשיית ענק. כיום ניתן לראות מנופי בניה רמים מבצבצים מבעד לרקיע בכל כיוון אליו מסובבים את הראש. מגדלי מגורים ועסקים צצים להם בכל יום מחדש בפינה אחרת של המדינה. ישראל של היום נמצאת ללא ספק בתנופת בנייה. שנות השיא של ענף הבניה הם תקופת הבניה המואצת של תחילת שנות התשעים עם בואה של העליה מחבר העמים. בשנים אלו כמות התחלות הבנייה סבבה סביב כשמונים אלף התחלות בשנה. כיום כמות התחלות הבניה הופחתה בכמחצית ונכון ל-2019 נמצאת על שלושים ושמונה אלף. התחלות בניה הם המדד המדויק ביותר למצבו של ענף הבניין.

השנה לראשונה מאז שנות התשעים ירדו כמות התחלות הבניה אל מתחת לרף החמישים אלף.

 

בניה מורכבת מכמה שלבים עיקריים. השלב הראשוני הוא כמובן שלב התכנון בו צרכי הלקוח או הבעלים נפגשים עם המהנדסים. הארכיטקטים והאדריכלים קורמים חלומות ורעיונות לתכניות הנדסיות מדויקות. השלב השני הוא הבניה בפועל. התחלת הבניה נפתחת עם יציקת הבטון ליסודות. בכל אחד משלבי הבניה שבו מעורב בטון, ניסור וקידוח בטון יהוו חלק משמעותי מאוד בהשלמת המשימה. חברות ניסור וקידוח בטון מחזיקות כלים מדויקים לביצוע עבודות החיתוך כמו מסורי יהלום ומקדחים מצופים ביהלום. דוגמא לחברה כזו ניתן לראות פה https://yahalomi.co.il/. יציקות בטון והטיפול בהם מהווים את החלק העיקרי בכל תהליך בניה. השלמת תהליך הבניה נעשית בעיצוב הפנים והחוץ.


בניה יבשה זה כשהחלקים מוכנים מראש.

 

בניה יבשה כשמה כן היא היא בניה בשימוש בחלקים יבשים ומוכנים מראש. מפעלים מיוחדים מייצרים חלקים שתוכננו במחשב. לבנייה כזו יתרונות רבים ומגוונים. היתרון העיקרי של בנייה יבשה הם העלויות הנמוכות הכרוכות בבניה כזו. בניה טרומית יעילה